evlilik rehberi - düğün rehberi

Düğün ve Evlilik Rehberi

evlilik rehberi, nişan rehberi, düğün rehberi
 

 Ana Sayfa  GELIN  DAMAT  GELIN ARABASI  BALAYI  Arama İletişim

mobilya yatak odası yemek odası köşe takımları tv ünitesi

Menü

   Ana Sayfa
 Balayı
 Damat
 Evlilik Danışmanı
 Evlilik İşlemleri
 Evlilik Öncesi Hazırlıklar
 Fotoraf Video Çekimleri
 Gelin
 Gelin Arabası
 Genel Konular
 Organizasyon
 Ulaşım
 Videolar
 Yüzükler
    İletişim
 

 

 

 

 Otobüs Kiralama

Okunma

40

    Otobüs Kiralama

   Düğünleri düğün, nişanları nişan yapan en önemli öğelerin başında konuklar gelir. Onlar düğünleri şenlendirir ve renk katar. Siz hiç davetsiz ve konuksuz bir düğün aklınıza getirebiliyormusunuz? İşte konuklarınız sizi memnun edebilmek için gerekirse yurt dışından veya il dışından birgün için gelirler. Bu konukları karşılamakta size düşer. Konukları karşılamak, kına ve nişan günü arabasız olan bu konukları kalacakları yerlerden eğlenceyi yapacağınız yere taşımak ve eğlence yerinden de konaklama bölgelerine götürmek için mutlak bir araca ihtiyacınız vardır. Yakınlarınızı taşıyacak veya servis yapacak otobüs, minibüs veya midibüse ihtiyacınız vardır. Bu ihtiyaçlarınızı gidermek için arkadaşlarınızdan temin etmeye çalışırsınız. Lakin ya arkadaşlarınızın işi çıkmıştır aracını veremez veya bir iki araç yetmemiş üçüncü bir araç gerekmektedir. Başka bir ihtimal de yakınlarınızı yormak istememişsinizdir. Böyle bir durumda size gerekli olan en önemli unsur da yakınlarınızı ve dostlarını taşıyacak araçlara ihtiyacınızın olmasıdır.

  Bu araçları nerelerden bulurum diye hiç düşünmenize gerek yoktur. Semt semt veya bölge bölge dolaşarak bu firmalara ulaşmanız çok zordur. Bunları internetten araştırabilirsiniz. Parmaklarınızın arasında olan bu firmaların tanıtım sitelerine girerek otobüs, minibüs, midibüs gibi araçlar hakkında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Çok özel firmalar içinde araç kiralama (rent a car) firmalarından da limuzin, taksi vb. araçlarıda öğrenebilirsiniz. Konuklarınız için kiralayacağınız otobüs, midibüs ve minibüslerden aranan özellikler nelerdir? Araç kiralarken hangi hususları göz önünde bulundurmalısınız? Seçkin otobüs firmaları ve servis turizm firmalarıyla detaylı görüşmeler sonucunda açıklayıcı bilgilere de yer verildi. İşte size otobüs, midibüs ve minibüslerde aranan ortak özelliklerden başlıcaları şöyle:

-Otobüs kiralamadan önce gelecek olan misafirlerin niteliklerini iyi bilmeniz gerekmektedir. Misafirlerinizin size yakınlık derecelerine göre ayırma planı yapın.

-Plan listenizi çıkarttıktan sonra kiralayacağınız aracın güzergahını çıkartın. Güzergahınıza göre 1-2-3-4 vs. araç sayısını belli edersiniz.

-Daha sonra çeşitli turizm firmaları veya otobüs firmaları ile servis tur firmalarının ön tanıtımını internette takip edersiniz. İster bu firmaları yerinde görürsünüz, isterseniz telefonla bağlantıya girersiniz. Teknolojiden faydalandığınız sürece kar edersiniz.
    
 -Daha sonra otobüs firmaları veya servis tur firmalarıyla bağlantıya geçersiniz. Tutacağınız aracın nitelikleri ve hizmetleri hakkında bilgi alırsınız. Oto kiralama ücretlerini öğrenirsiniz.

- Sonra aracın gelin arabası olacağını belirtin. Onlar size daha uygun seçenekte sunabilir. Süsleme işlemini hediye olarak yapabilirler. Hemen bulunduğunuz firma ile anlaşma yapmayın. Başka kiralık araç veren firmalara da bakmanızı tavsiye ederiz.

-Ücretlendirmeyi baz alırken verilen hizmetide dikkate almalısınız. Bazıları fiyatta ucuz uygulama yaparlar. Hizmette otobüsün kalitesi, şoför ve muavinlerinin hizmeti ile sunduğu ekstraları da listenize ekleyerek anlaşma yapın.

Genel olarak insanlar otobüs, midibüs, minibüs kiralayarak hangi hizmetleri almak isterler?  İşte size bazıları:

-Otobüs, midibüs veya minibüsün modeline bakın.

-Aracın lastiklerine bakın. Daha sonra bu araçlar kısa bir tur atın. Aksaklıklarını ve şoförün araç kullanışını izleyin

-Araç içinin temiz olup olmadığına koltuk dizilişini görün. Gerekirse uzun boylu birisini koltuklara oturtun. Rahat edip etmediğini sorun. İki koltuk arası mesafenin standartlara uygun olup olmadığına baktırın. Bazı firmalar araçlarının oturan yolcu sayısının fazla olması için koltuk arası mesafeyi kısa tutturuyorlar.

-İsteğe bağlı olarak hizmet açısından kiralayacağınız araçta hostes, muavin isteyip, istemediğinizi seçin. Bu kişilerin giyim ve temizliklerine bakın, inceleyin...

-Kiralayacağınız araç ek hizmetler sunuyor mu? Yolculara ikramda neler sunuyorlar? Bu ikramların ücretin içerisine dahil olup olmadığını öğrenin.

-Hizmet edenlerin, sizlere ve müşterilerine karşı davranış şekillerine bakın. Size uygun olup olmadığını dikkate alın.

-Araçları kiralarken 2-3 saat olarak değil, en az 6 saat olarak kiralamanızı tavsiye ederiz. Saatli tutarsanız kilometre limiti sunuyorlarsa bunu dikkate alın. Lakin sunmuyorlarsa o zaman rahat edebilirsiniz.

-Ekonomik olsun diyorsanız, araç niteliğini, hizmet veren kişi sayısını ve sunacakları ikramları eksiltirler. Bunun yanısıra tur firmaları kiralayacağınız aracı servis nitelikli yapıyorlar. Bu da yolcuları alacakları güzergah saatini belirliyorlar. O saatte belirlenen semtlerden yolcuları topluyorlar ve düğün, toplantı veya özel gün yapacağınız yere getiriyorlar. Daha sonra bu yerde yapılan eğlence bitene kadar, bu araçlar başka yerde hizmetlerini sürdürüyorlar. Belirtilen saatte düğün, toplantı veya özel gün yaptığınız yere gelip buradaki misafirlerinizi alıp sizin verdiğiniz güzergahlarda bırakıyorlar. Böylelikle size sunulan hizmetin fiyatı da düşük oluyor.    


  Yorumlar

 
Orjinal Evlenme Teklifi Önerileri


Aşk Nedir?


Damat Traşı Hazırlıkları


Hayatınızın en mutlu gününe sayılı gün kala önerilerimize kulak vermeye ne dersiniz?


Evlilik Yüzüğünün Anlamı - Aşkın Sonsuz Temsilcisi


Nişan Töreni Konseptine Uygun Bir Nişan Elbisesi


Gerekli Sağlık Kontrolleri ve Önlemleri


Duvak


Ev Dekorasyonunda Renk Seçimi


Gelin Ayakkabısı Seçerken2 Online Ziyaretçi

MyDugun.net | Copyright © 2008 sauna mobilya da lider matbaa